חוטי אפטוס

נפילתן של הרקמות הרכות באזורים שונים בפנים מהווה תהליך טבעי היוצר מראה פנים שמוט ומבוגר. אם בעבר המזור היחידי לאותו מראה "פני בולדוג" היה ניתוח למתיחת פנים, הרי שהיום ניתן להרים, לפסל ולעצב מחדש ללא ניתוח הודות למגמות החדשות בתחום האסתטיקה הרפואית.    אחת המגמות העיקריות מנסה לצמצם ולמזער במידת האפשר את מידת ההתערבות הכירורגית כאשר  חוטי אפטוס  מסייעים רבות במימוש שאיפה זו. בעזרת חוטים דקיקים אלו, העשויים פוליפרופילן, מתבצעת הרמת הרקמות הרכות של עור הפנים ומתיחתן.
הודות למומחי האסתטיקה הרפואית שהכירו לענף את חוטי אפטוס, קיימת אלטרנטיבה מהירה ונטולת כאב, שמחליפה את הניתוח המסורתי ואף מניבה תוצאות מרשימות ביותר שנראות טבעיות לחלוטין.

חוטי אפטוס- בעובי הרקמה

חוטי אפטוס יוצרים אפקט מתיחה והרמה של עור הפנים השמוט, המקבל צורתו זו בשל הזדקנות והתנוונות הרקמה הרכה. תהליך ההתנוונות גורם לאובדן טונוס ( מתח) ולשינוי המבנה המולד. בפנים מתרחשת נפילה של רקמת השומן המצויה מעל ולצידן של קמטי ההבעה, בצידי הפה, מעל הגבות, בסנטר ומתחתיו. הסיבה לתופעה זו נעוצה בהחלשות נקודות החיבור של הרקמות לעור והתארכות רצועות החיבור, דבר היוצר קפלים המעמיקים בין האף לפה ולסנטר. במשך שנים הכירורגיה הפלסטית נשענה על פרוצדורות ניתוחיות כדי להשיב את המצב שהיה טרום ההתנוונות, אך לא מעט פעמים התוצאה נראתה עשויה מדי ומלאכותית. היה זה ענף הרפואה האסתטית שהביא עמו טכניקות פחות פולשניות כדי לייצר תוצאה טבעית ככל האפשר. חוטי אפטוס היוו, ועדיין מהווים, פתרון איכותי לאותו תהליך טבעי המתרחש בגופו של כל אדם. חוטי אפטוס לא רק מסייעים בהשבת הזמן לאחור אלא מעניקים תוצאות טיפוליות הנראות טבעיות לעין.


חוטי אפטוס – מהם?

מתיחת פנים וצוואר באמצעות חוטי אפטוס פותחה על ידי המנתח הרוסי מרלן סולמאנידזה. שיטתו עברה פיתוחים ושכלולים רבים וכיום משמשת עזר מצויין לביצוע מתיחת פנים ללא התערבות ניתוחית. חוטי אפטוס אלו חוטים העשויים מפוליפרופילן ומיוצרים עם שיניים דו-כיווניות חדות. מבנם המשונן של חוטי אפטוס מסייע באחיזת הרקמה תוך עיצוב וקיבוע תווי הפנים מחדש. בצורה זו גבות חדשות חוזרות למקומן, עצמות הלחיים חוזרות להפגין מוצקות רעננה וקו הלסת חוזר להיות משורטט וברור יותר. חוטים אלו בעלי תו תקן אירופאי EC ,ואישור של ה FDA- האמריקאי ומשרד הבריאות הישראלי. נפילת הרקמות הרכות מהווה תהליך טבעי אך כשקיימת אלטרנטיבה מהירה ונטולת כאבים שמחליפה את הניתוח המסורתי ואף מניבה תוצאות מרשימות יותר, הרי שהדבר מחייב בדיקה מעמיקה.

חוטי אפטוס- מהות הטכניקה

הטיפול מתבסס על החדרת חוטי אפטוס בעזרת מחט דקה אל מתחת לשכבת הדרמיס תוך מתיחה ועיצוב האזור המטופל וקיבועו על ידי החוט. הטיפול אורך כחצי שעה, נתון שיכול להשתנות כתלות בכמות האזורים בהם יש לטפל וכמותם של חוטי אפטוס הנדרשים בכל אזור, כאשר בדרך כלל נעשה שימוש בשניים עד שלושה חוטי אפטוס לאזור. משך ההשפעה של החוטים בממוצע הינו כ-5 שנים, הדבר תלוי בגיל המטופל והאיבר המטופל.  לאחר 5 שנים ניתן בדרך כלל לחזק את המתיחה.      חוטי אפטוס מפחיתים קמטים באזור הגבות והעיניים, הם יעילים להרמת גבות, מתיחת פנים, להרמת עצמות לחיים וליצירת קו לסת משורטט, חד וברור. את התוצאות ניתן לראות כבר כעבור שעה.
תופעות הלוואי האפשריות הינן שטפי דם החולפים לאחר מספר ימים, זיהומים אשר ניתנים לטיפול באמצעות אנטיביוטיקה ובמקרים קיצוניים הוצאת החוטים. ללא חבישה, צלקות או כאבים, חוטי אפטוס, הופכים את ההחלמה למהירה ביותר.

בקליניקה של ד"ר איימס מוצעים לכם מיטב הטיפולים החדשניים להצערת הפנים, פנו אלינו לאבחון וייעוץ ראשוני לבחינת הטיפול המומלץ עבורכן.

Please publish modules in offcanvas position.

צור קשר
לייעוץ חינם ופרטים נוספים מלאו פרטיכם כאן: