שני, 24 נובמבר 2014
דרגו אותנו
(10 הצבעות)

סוגיית הסיליקון - אמיתות ושקרים

סוגיית הסיליקון- נייר עמדה (מאת ד"ר אריק איימס)

להלן האמת מאחורי הזרקת סיליקון:

בתאריך 2.11.2008 נערך מפגש של רופאים בכירים בהם ד"ר דב קליין, ד"ר רוני מוסקונה, ד"ר רוברט כהן ואנוכי ד"ר אריק איימס על מנת לגבש נייר עמדה בנוגע לסוגיית הזרקת הסיליקון. מפגש זה נערך בעקבות זה יציאתם של מס' מצומצם של רופאים, למסע הכפשות ושקרים, מסע של מצגי שווא והצהרות שקריות לא אתיות ובמס' מקרים , אף על הגבול הפלילי. כיום קיימת מגמה עולמית לדחות את ניתוחי מתיחת הפנים ולהשתמש יותר ויותר בהזרקת חומרי מילוי אחד מחומרי ההזרקה המוגדרים כקבועים הינו הסיליקון הרפואי הטהור.
השימוש בסיליקון הרפואי הטהור צובר תאוצה וכיום הוא משמש כאחד החומרים העיקריים, הטובים והבטוחים למילוי קמטים, קמטוטים עיצוב ועיבוי שפתיים והחזרת נפח למקומות שונים בפנים.

סוגיית הסיליקון

טכניקת הזרקת סיליקון רפואי טהור


סיליקון רפואי טהור נחשב לחומר מילוי מהטובים בעולם. החומר דמוי ג'ל שקוף, סטרילי והיפו-אלרגני משמש לשיפור והצערת מראה הפנים והעור על ידי עיצוב השפתיים והגדלת נפחן, מילוי קמטים וקמטוטים בעור הפנים ועיצוב לחיים ועצמות לחיים לאחר איבוד נפחן, כתוצאה מנסיגת שומן ושינויים במבנה הגרמי הנגרמים עם השנים.

הטכניקה שנחשבת היעילה והבטוחה להזרקת סיליקון רפואי טהור נקראת "הזרקת מיקרו טיפה"Micro-droplet technique injection) והיא פותחה בניו- יורק ב1948 על ידי פרופ' נורמן אורנטרייך. כבר בשנת 1952 העביר פרופ' אורנטרייך, למשרד הבריאות האמריקאי -ה F.D.A, עבודות מחקר בנושא הזרקת סיליקון רפואי טהור.

בטכניקה זו מתייחסים לסיליקון כאל חומר גירוי בלבד ולא חומר מילוי !
הסיליקון הרפואי מעורר את התאים הפיברובלסטים שבגופינו לייצר מעטפת טבעית של קולגן. הטיפול מבוצע על ידי הזרקת טיפות זעירות של סיליקון רפואי טהור אל שכבות העור הנקראות דרמיס והיפודרמיס. המעטפת הטבעית הינה למעשה טבעת ריקמה צלקתית והיא זו שמקבעת ושומרת על הסיליקון הרפואי מפני תזוזה תחת העור ויוצרת מראה טבעי, מגע רך ומעודן לעור הפנים.
הזרקת כמות קטנה בכל טיפול ומרווח הזמן המשתנה בין הטיפולים, אלו תנאים חיוניים להיווצרות מעטפת הקולגן וקיבוע טיפות הסיליקון הרפואי הטהור בצורה ובמיקום המתבקש.
הטיפול המלא לרוב נע בין 5 ל 8 טיפולים לערך, במרווח זמן של בין מספר שבועות למספר חודשים ביניהם על מנת להגיע לתוצאה סופית אופטימאלית.
בדרך כלל, השינוי הנראה לעין נראה לאחר ההזרקה השלישית. את התוצאה הסופית של הטיפול ניתן לראות לעיתים רק כשנה-שנתיים לאחר ההזרקה האחרונה בשל הפעילות הפיברובלאסטית המתמשכת, דבר המצריך סבלנות מצד הרופא והמטופל.

משך ההשפעה של הסיליקון הרפואי הטהור הוא הארוך ביותר מכל חומרי המילוי והעיצוב הקיימים כיום בשוק. אורך החיים של הסיליקון הטהור מוגדר לצמיתות אולם עקב המשך ההזדקנות הטבעית של עור הפנים- רפיון העור ודלדול השומן, הרקמות והשרירים.
הננו נוהגים לומר כי השפעת הסיליקון הרפואי הטהור היא בין 5 ל- 20 שנים לערך ולעיתים אף יותר.

טיפול נכון בהזרקת סיליקון טהור ייתן את התוצאות המדויקות והטבעיות ביותר ולאורך הזמן הממושך ביותר, מכל חומר מילוי אחר הקיים היום בשוק העולמי.
המעטפת הטבעית שנוצרת על ידי הקולגן ממלאת ומשטחת את הקמטים והקמטוטים, מעדנת ומותחת את העור ומקנה לו מראה טבעי וצעיר יותר.
המילוי הטבעי שנוצר, ממלא את הקמטים, נותן נפח ללחיים שקועות ומראה חושני וטבעי לשפתיים וזאת כפיצוי על דילדול הריקמה השומנית התת-עורית של שנגרמת במהלך השנים.

חשיבות המיומנות בטכניקת הזרקת סיליקון רפואי טהור.

סיליקון רפואי טהור הינו חומר בטוח בהרבה יותר מרוב חומרי המילוי לטווח ארוך, אולם קיים מספר מצומצם מאוד של רופאים, אשר רכשו את הידע התיאורטי והפרקטי באשר הינם בעלי ניסיון ומיומנות בטכניקת הזרקת סיליקון רפואי טהור, בשיטת המיקרו טיפה.


על מנת לבצע את הטיפול כראוי, ישנם מספר חוקי ברזל אשר הכרחי ללמוד אותם ולעבוד על פיהם:

א.הסיליקון חייב להיות רפואי טהור ובאיכות הטובה ביותר. בעבר השתמשו בדכ בסיליקון תעשייתי באיכות ירודה ושהכיל בתוכו חומרים נוספים. גם כיום לדאבוננו ישנם מקומות בהן מזריקים סיליקון מהסוג הנל.
ב.לעיתים, עקב רצון להגיע מהר לתוצאה הסופית, ישנם המבצעים הטיפול ב 3 -2 טיפולים ולעיתים אף פחות. בטכניקה שגויה זו של הזרקת הסיליקון כמילוי ולא כגירוי !הגוף לא מייצר כראוי את מעטפת הקולגן סביב הקפסולה ועלול בעתיד לגרום לסיבוכים. טכניקת הזרקת המיקרו טיפה הינה ייחודית וחשוב ללמוד אותה כפי שפותחה על ידי פרופ' נורמן אורנטרייך מארה״ב. כמו כל תהליך רפואי אחר, על הרופא להיות בעל נסיון עשיר ולשלוט בטכניקה בצורה נכונה ומיומנת. חשוב לדעת את אופן ההזרקה והמיקום הנכון אליו מחדירים את הסיליקון הרפואי. מספר מצומצם מאוד של רופאים מיומנים בטכניקה זו, לכן חשוב מאוד לוודא שהרופא מתמחה בה ולו נסיון עשיר.
ללא קיומם של תנאים אלו חל איסור שימוש בחומר! הנ״ל מהווים הכרח לביצוע טיפולים בהזרקת סיליקון רפואי נוזלי להשגת תוצאות אופטימליות.


פרופ' אורנטרייך אבי שיטת הזרקת המיקרו-טיפה הזריק מאז 1952 סיליקון רפואי טהור ללמעלה מ- 200,000 מטופלות. בצורה בטוחה מאוד עם אחוז סיבוכים ותופעות לוואי זניחים מאוד.

ניתן לקבוע באופן חד משמעי לאחר הזרקת סיליקון רפואי טהור לצרכים קוסמטיים לאלפי מטופלות בישראל, כי השימוש בסיליקון רפואי הינו יעיל, בטוח ובעל תוצאות מצוינות המחזיקות לאורך שנים רבות.


הסיבות למסע ה"צלב" כנגד הסיליקון:

החלופות להזרקת הסיליקון המחזיק לאורך שנים הינן הזרקת חומרי מילוי זמניים אשר כשמם כן הם בעלי משך השפעה זמנית או חלופות כירורגיות למיניהן כגון ניתוחי מתיחת פנים.
חומרי המילוי הזמניים הינם טובים מאוד בחלקם. במרפאתינו ניתן לבחור במגוון רחב של חומרים זמניים המותאם לכל אחת ואחת עפ רצונה, האיזור האנטומי המוזרק, צמיגות החומר המתאים ופרמטרים אחרים תוך התחשבות ביתרונות ובחסרונות של כל חומר וחומר .
יש לציין כי הזרקת חומרי מילוי זמניים הינה קלה ביחס להזרקת סיליקון רפואי טהור הדורשת מיומנות גבוהה ביותר!
בשל זמניותם של החומצות ההיאלורוניות, הדבר מחייב הזרקה חוזרת אחת למס חודשים. מכאן ניתן להבין כי אחד המניעים העיקריים של משמיצי הסיליקון הינו מניע כלכלי גרידא הנהנים מאותה חזרתיות וספיגה מהירה יחסית של החומר.
מרבית הרופאים העוסקים בתחום האסתטיקה וחלקם של החברות המסחריות המשווקות את חומרי המילוי הזמניים והממנות והמתגמלות את הרופאים בצורה ישירה ועקיפה, נחרדו מן המחשבה כי השימוש בסיליקון רפואי שמוגדר כחומר קבוע, ינגוס נתח משמעותי מהכנסתם. לפיכך פצחו במסע רווי עובדות שקריות והכפשות כנגד הסיליקון המשמש להזרקה לצרכים אסתטיים. מצגי השווא שהועלו חדשות לבקרים אינם עומדים בקנה אחד עם האינטרס הרפואי והאתי הטהור ומניבים ניחוח של אינטרסים כלכליים בלבד. שכן הצורך בחזרה על טיפולי ההזרקה בכל מס' חודשים משלשל סכומי עתק לכיסיהם של הרופאים והחברות המסחריות כאחד.

זהו שקר מדעי מוחלט!

חלקם של הרופאים המתנגדים והמכפישים את הזרקת הסיליקון הטהור בשל ״תופעות לוואי קשות״ לדבריהם פרי דמיונם המפותח כמובן. דווקא הם אלו המצדדים ומהללים את ניתוחי מתיחות הפנים (ברצוני לציין כי אינני מתנגד לניתוחים אלה) אלא שאותם רופאים לרוב מתעלמים ומסתירים את ההשלכות החמורות האמיתיות והסיכונים הרבים האפשריים מהניתוחים הנל, כגון: עיוות הפנים, זיהומים ודלקות קשים, נמקים וצלקות נרחבות, שיתוקים עצביים וחוסר תחושה בפנים ובראש זמני או קבוע, חוסר סימטריה בפנים, מראה גרוטסקי מתוח מידי, שינוי במנח האוזניים, נשירת שיער ובמקרים קיצוניים ונדירים אפילו מוות. כל פרוצדורה כירורגית (מתיחת פנים, השתלות סיליקון, שאיבת שומן וכו') היא בעלת סיכון הגבוה באלפי אחוזים מתופעות הלוואי הזניחות ביחס להזרקת הסיליקון הטהור. אלא שעל כך לא נותנים את הדעת אותם רופאים, בשל ברית שתיקה מוזר!


כיום ידוע שהמגמה העולמית הכללית הינה לכיוון הפרוצדורות הפחות פולשניות.
כמובן שבידיים מיומנות של רופאים מסויימים ניתן להגיע לתוצאות טובות ולמזער הופעתן של הנל, אך במקרים רבים תוצאות הניתוחים אינן משביעות רצון עי ולעיתים אף הרות אסון.


בנוגע להזרקות הסיליקון לדיבריהן אשר הניבו תוצאות קשות וגרמו לעיוותים בפנים, הריני לציין כי קיימים בליבי ספיקות רבות לגבי האותנטיות של אותם מקרים אשר הוצגו מן הסתם בצורה מגמתית כוללת ואין לי כל ספק כי אותם מקרים שהוצגו הינם תוצאה של הזרקת סיליקון תעשייתי בצורה שגויה מאוד השייכת לעבר. אף מקרה אחד אינו תולדה של הזרקת סיליקון רפואי טהור בהזרקות וכמויות מבוקרות בידיים מיומנות.
הרוב המכריע של ״סיפורי הבדים״ על הזרקת הסיליקון לפנים, לצערי נובעים מבורות וחוסר ידע של רופאים מסויימים שבמרבית המקרים לא רק שלא הזריקו את החומר, הם גם מעולם לא ראו כיצד נראה הסיליקון ולא מודעים להזרקתו הנכונה.
מספר גדול של רופאים בארה"ב, מזריקים סיליקון רפואי טהור והמקבלים תוצאות מצויינות לאורך זמן רב, מטופלות מרוצות מאוד ותופעות לוואי זניחות עד אפסיות במשך השנים.
באוגוסט 2000, למרות טענות "קבוצת הרופאים", משרד הבריאות אישר חד משמעית וללא שום הסתייגות את הזרקות הסיליקון הרפואי הטהור הנוזלי לצרכים קוסמטיים (אוגוסט 2000, חוזר מס' 52/2000). זאת לאחר חודשים רבים של בדיקה מעמיקה, קריאת מחקרים מכל העולם והתדיינות עם רופאים מומחים ברחבי תבל ולאחר שכל טענה שהועלתה על ידי "הרופאים המתנגדים" הופרכה כמעט לחלוטין על ידי טענות רפואיות אשר התבססו על עשרות עבודות מחקר מדעיות.

טענות "קבוצת הרופאים" והעובדות המפריכות:

טענה א': הטענה הראשונה והעיקרית במסיכת טענות השווא הינה כי השימוש בסיליקון לצרכים קוסמטיים, אינו מאושר במרבית מדינות העולם ובכללן ארצות הברית וישראל.
הפרכת טענה א': כפי שכבר צויין, אישר משרד הבריאות בתאריך ה 6 באוגוסט 2000, את הזרקת הסיליקון הנוזלי לצרכים קוסמטיים! בחוזר אשר מספרו 0002/52 נאמר באופן מפורש כי לאחר קבלת המלצות הועדה שמונתה לבדיקת הסוגיה, אושרה הזרקת הסיליקון הנוזלי בתנאי שמדובר בסיליקון רפואי טהור Medical graded silicone, הרשום באחת הארצות שלהלן: ארה"ב, קנדה, אוסטרליה, או ארצות השוק האירופי המשותף. כמו כן נאמר כי רופא רשאי לעשות שימוש בסיליקון נוזלי לצרכים קוסמטיים, על פי שיקול דעתו וזאת לאחר שהסביר למטופל אודות הטיפול והשלכותיו. יש לציין כי הועדה דחתה על הסף כ-4 ערעורים שהוגשו נגד השימוש בסיליקון ונתנה אישור לשימוש בסיליקון לצרכים קוסמטיים ללא כל הסתייגות!! לגבי האישור במדינות אחרות - כיצד ייתכן כי הסיליקון אינו מאושר לשימוש? אילולא הסיליקון הרפואי לא היה מאושר בארה״ב, פרופסור אורנטרייך ורופאים בכירים בעלי שם בכל המדינות בארה״ב היו נחשבים למבצעי עבירה פלילית ודינם היה מאסר. למרות טענה שטותית זו, הזרקת סיליקון רפואי טהור מאושר להזרקה לצרכים אסתטיים ברוב מדינות העולם ובכללו בארה״ב F.D.A- Food and Drug Administration שאישר את שימושו הרפואי ושיווקו של הסיליקון הרפואי הטהור בשנת 1997(מס' אישור\סעיף 501 off label 115.


טענה ב: הזרקת סיליקון טהור עלולה לפתח תאים סרטניים ומחלות אוטו-אימונולוגיות
הפרכת טענה ב': כמובן שלאחר מס עשורים ועשרות מחקרים מבוססים בעולם, הוכח מעבר לכל ספק אפשרי כי הזרקת סיליקון רפואי טהור אינו בשום פנים ואופן! הליך מסרטן או הגורם למחלות אוטו-אימונולוגיות. זאת ועוד, במרפאתנו מטופלות רופאות רבות ואף רופאה המנהלת את מחלקת האונקולוגיה בבית חולים מוכר במדינה ולכולן הוזרק סיליקון רפואי טהור לקימטי הפנים בשיטה המקובלת.


טענה ג: תופעת ה"נדידה"- תזוזה של החומר מתחת לפני העור, עלולה להופיע לאחר הזרקת סיליקון רפואי טהור.
הפרכת טענה ג':- לשם טענה זו, התבססה "קבוצת הרופאים" על מצגת שווא משנות ה- ה 70 וה 80, בה נראות מטופלות עם תופעת לוואי של נדידה ודלקת לאחר טיפול של הזרקת סיליקון. במצגת הראו הרופאים תמונות של 2-3 נשים, מתוך מאות אלפי נשים שעברו עד אז טיפולים בהזרקת סיליקון. הסיליקון שהיה תעשייתי וכנראה הוזרק בכמויות גדולות לאברי הגוף השונים ,יצר במקרים מסוימים דלקות ונדידה של החומר.

לא היה ואין שום קשר בין המצגת הנ״ל לטיפולי הזרקת הסיליקון הטהור במיקרו טיפה.בנוסף לא היה מחקר, מאמר או אזכור בספרות המקצועית המאשרים את תופעת הנדידה לאחר הטיפול בהזרקה נכונה עם החומר המתאים כמובן.

תופעת הנדידה בהקשר לסיליקון הייתה קיימת עוד לפני 30 שנים, כאשר הזריקו סיליקון תעשייתי בכמויות גדולות ומופרזות לשדיים, לגוף או תחת עור הפנים.
תופעה זו קיימת לעיתים עד היום ולכן חשוב לבדוק עם איזה חומר סיליקוני הרופא מבצע את הטיפול ואילו כמויות הוא מזריק בכל פעם.


טענה ד: סיליקון רפואי טהור עלול לגרום לגרנולומות (דלקות, זיהומים, תופעה אידיוסינקרטית).
הפרכת טענה ד':- הדלקות עליה מדברים "קבוצת הרופאים" הינה תגובה טבעית של הגוף, אשר דוחה חדירתו של כל גוף זר לתוכו ולאו דווקא כתוצאה מהזרקת סיליקון רפואי. דלקת זו הינה נדירה ביותר לאחר הזרקת סיליקון רפואי טהור בטכניקת המיקרו טיפה, במידה ומתפתחת הדלקת, היא לרוב ניתנת לטיפול במקרים נדירים (מאוד) אלו.

סיליקון רפואי טהור נחשב לאחד החומרים הבטוחים ביותר מבחינה זו, על מנת להבין עד כמה, ניתן להבין ע״פ הדוגמאות הנ״ל: הסיליקון הרפואי נמצא במגוון תחומי הרפואה, בו חודר הסיליקון הרפואי לגופינו, למחזור הדם ולרקמות העור:

כל- 100,000 מטופלים בשנה מוזרקים ב סיליקון רפואי לעיניהם לצורך הדבקת רשתית העין שנקרעה. סיליקון טהור משמש גם כחומר לתותבות אורטופדיים, תותבות לאברי המין, גפיים ועוד...
כל הסירופים לילדים מכילים סיליקון, כמו כן מרכיב הסיליקון הטהור קיים בעשרות תרופות אחרות, כגון: premaril, dentinox, mallox ועוד תרופות רבות אחרות.
הסיליקון הרפואי משמש כציפוי בכל המחטים והמזרקים הרפואיים, שקיות עירוי דם, חוטי התפירה בזמן הניתוחים, אוטמי לב, צינוריות המוחדרות לגוף ועוד..
חולי סכרת המזריקים אינסולין, מחדירים לגופם, למחזור הדם ורקמות הגוף 2-5cc של סיליקון כל שנה, כמות השווה ל- 3-10 טיפולי הזרקת סיליקון רפואי טהור, כמובן תלוי איזור ההזרקה האנטומי.
לא ניתן להניח אחרת אלא כי המתנגדים להזרקת הסיליקון הרפואי הטהור מונעים לרוב מאינטרסים אישיים כלכליים בשל הסיבות שצויינו לעיל.
אם המניע להתנגדותם היה רפואי גרידא, כיצד ניתן להסביר כי לא הוגשו בקשות למניעתם של הפרוצדורות הכירורגיות האסתטיות שהרי ידוע לכל שהן בעלות תופעות לוואי וסיבוכים חמורים מאוד שהותירו חותם עמוק ולצמיתות בפניהם וגופם של אלפי נשים וגברים שעברו ניתוחים שונים. עשרות מטופלות ומטופלים עדיין מתאשפזים כל שנה בבתי החולים בארץ בשל ניתוחים כושלים שנתנו תוצאות נוראיות.
כאחד מהרופאים הבודדים בישראל, המשתמשים בכל חומרי המילוי הקיימים בעולם ומאושרים על ידי משרד הבריאות הישראלי וה- F.D.A האמריקאי ומניסיוני האישי שהוא מעבר ל 15 שנים והכולל יותר מ100,000 הזרקות סיליקון רפואי טהור, הנני יכול להעיד כי כל טענה שהועלתה כנגד הזרקת סיליקון טהור בטכניקה הנכונה!הינה חסרת פרופורציות מופרזת ולרוב שיקרית.
Liquid Injectable Silicone: A Review of Its History, Immunology, Technical Considerations, Complications, and Potential PSRJournal


"משרד הבריאות סירב לבקשת איגוד הפלסטיקאים לאסור הזרקת סיליקון" מאת דן אבן, כתב "הארץ" לענייני בריאות פורסם ב - 07/08/09 :"ישראלים יוכלו להמשיך לעבור טיפולי סיליקון למילוי קמטים ועיבוי שפתיים" http://www.haaretz.com/hasite/spages/1105987.html


לסיכום טענותיי:

הזרקת הסיליקון הרפואי הטהור בשיטת המיקרו-טיפה הינה בטוחה ואפקטיבית בעלת תוצאות יפות מאוד והמחזיקה מעמד לאורך שנים רבות.אלפי מטופלות מרוצות במהלך השנים יעידו על מהימנותי.
תופעות הלוואי הן זניחות עד אפסיות. כמו כן, הסיליקון המוזרק הינו בדרגת ניקיון וסטריליות גבוהה ביותר.
ממחקרים ומניסיונם של רופאים בעלי שם עולמי וכן מניסיוני הרב במהלך השנים, מוכיחים כי כל ניסיון להשמיץ את השימוש בסיליקון לצרכים קוסמטיים מעלה ריח באושים ומנוהל בידיי קומץ רופאים ומספר חברות בעלות אינטרסים כלכליים מובהקים.
לאורך שנותי המקצועיות בתחום האסתטיקה הזרקתי סיליקון רפואי לעידון קמטי הפנים ולעיבוי השפתיים לאלפי נשים מרוצות מאוד. בראש וראשונה לאימי ובנוסף גם לאנשי חברה, ידוענים וידועניות,אנשי ונשות ציבור,פרסום, עורכי ועורכות דין, רופאים ורופאות בעלי שם ובהם אפילו מנהלת מחלקה אונקולוגית ידועה בארץ.
כמובן שהזרקת סיליקון תעשייתי בטכניקת מילוי ולא בטכניקת גירוי הינה פסולה מכל וכל בעיני.אולם, ישנו מספר מצומצם מאוד של רופאים במדינה אשר להם הידע, הניסיון, הטכניקה והמיומנות המנואלית בהזרקת סיליקון רפואי טהור בשיטת המיקרו-טיפה.
מדי מספר שנים צץ קומץ רופאים אשר מתנגדים להזרקת הסיליקון לא בשל מניעים רפואיים אמיתיים, אלא כדי ״להטיל אימה״ על הציבור וכמובן עם פרסום תקשורתי מלווה,לרוב בכדי להאדיר את עצמם ולזכות לפרסום חינם.
הללו,בחלקם לוקים בחוסר ידע משווע ובורות מוחלטת בכל הקשור להזרקות ובפרט להזרקת סיליקון רפואי טהור לצרכים אסתטיים. התנגדותם אינה מבוססת על מחקריים מדעיים, ידע או רצון לעזור לציבור. חלקם אינם ברי סמכא בשום צורה שהיא.
הללו מנהלים ״מסע צלב" כמופע תקשורתי, המעורר תהודה פרסומית מגמתית וזאת תוך ניצול הבמה התקשורתית להפחדה והטלת אימה בקרב המטופלות תוך כדי הכוונתן לטיפולים שהן מבצעים ופרוצדורות אסתטיות אחרות מועדפות עליהם המכניסות להן ממון רב.
אל מרפאתי התנקזו עם השנים מאות מקרים של מטופלות אשר סובלו מתופעות לוואי וסיבוכים כתוצאה משימוש לקוי בחומרי מילוי כאלה ואחרים וכן כתוצאה מפרוצדורות כירורגיות לקויות.
הטענה שסיבוכים הנגרמים כתוצאה מהזרקת סיליקון רפואי טהור הינם בלתי הפיכים, הינה מגוחכת בעליל. כאשר ישנה תופעת לוואי כתוצאה מהזרקת סיליקון רפואי בשיטה הנכונה ובידיים המיומנות, ניתן להתגבר עליה באמצעות שיטות שונות כגון: המסה,טיפול תרופתי או הסרה עדינה של הרקמה.
בשל טיפולים שפותחו על ידי לפני מס שנים ומטרתם היתה לטפל בסיבוכי הזרקות של חומרי מילוי שהוזרקו לפני המטופלות לרוב בידיים לא מיומנות צברתי מוניטין בתחום זה ורופאים רבים מבתי החולים ומרפאות פרטיות החלו להפנות אלי מטופלות שנפגעו בפניהן מכל קצוות הארץ.במהלך השנים נחשפתי למאות מקרים בהם טכניקת הזרקה שגויה ולעיתים בליווי חומר הזרקה גרוע יצרו עיוותים,זיהומים ודלקות נוראיות באיזורי ההזרקה בפנים כולל מילוי יתר של השפתיים או שקעים בפנים שנוצרו וגרמו לגושים ודיספרופורציונאליות ואף לעיתים נוצרו צלקות לא רק מהחדרת חומרי מילוי שונים אלא גם מפרוצדורות כירורגיות לקויות.
יש לציין שמעולם תוך כדי הטיפולים הנל לא נתקלתי בסיבוכים תוצאת הזרקות של סיליקון רפואי בידיים מיומנות.

גם רופאים בכירים בעולם נתקלו במהלך עבודתם לאורך השנים במספר זניח של תופעות לוואי, ביניהם פרופ' נורמן אורנטרייך אשר צבר ניסיון של יותר מ 50 שנים בהזרקת החומר, פיתח את טכניקת ההזרקה הנכונה של הסיליקון והינו מחלוצי השימוש בסיליקון רפואי. כמובן שהזרקת סיליקון בכמויות גדולות בטכניקות לקויות -בפנים, בשדיים, בשוקיים, ובישבנים הנני מתנגד בכל תוקףׂ מכיוון שאינם משקפים את ההליך הרפואי הנכון .
מזה שנים שאני מוכן לנהל ויכוח אקדמי-ענייני פתוח לקהל, מול כל רופא או גוף רפואי ולהתעמת מול טענותיהם ומצגי השווא.
באופן תמוה עב קבוע הנני נתקל בהתחמקות, בחוסר שיתוף פעולה ולעיתים אף בסירוב גורף מצד גורמים אלה.
הנני מחזיק במרפאתי את כל האישורים לשימוש בסיליקון רפואי טהור בארץ ובעולם וכן שורה ארוכה של מאמרים הנכתבו ע״י פרופסור אורנטרייך וד"ר ברנט מארה״ב המצדדים בשימוש בסיליקון.
אחד מהמאמרים אשר פורסמו בעת האחרונה בחוברת- Plastic and reconstructive surgery
"The history of injectable silicone fluids for soft tissue Augmentation", הינו מאמר נרחב התומך בשימוש בסיליקון על ידי בחירי הרופאים בארה"ב.
סיליקון רפואי טהור אף בטוח יותר והסיכונים הטמונים בו נמוכים עשרות ואף מאות אחוזים מחומרי המילוי השונים ומשאר הפרוצדורות הכירורגיות החלופיות, הטומנות בחובם תופעות לוואי קשות ורבות יותר. פרופ' רפי קרסו גורס כי "החומר הסיליקוני נחשב בטוח... עם זאת דורש מיומנות הזרקה גבוהה" של הרופא.
למרות הלך הרוח במאמר זה, גם אני, כרופא המזריק את כל חומרי המילוי הקבועים והזמניים הקיימים, לעיתים הנני מעדיף וממליץ להזריק חומרי מילוי אחרים שמשך השפעתם הם לאורך זמן קצר או ארוך יותר
(4-36חודשים) זאת אך ורק לאחר התאמה אישית לפיזיונומיה האינדיבידואלית של כל מטופלת או מטופל.

לסיכום , אין שום סיבה למנוע הליך רפואי אסתטי ובטוח המאפשר לכל גבר ואישה לשפר את מראה הפנים, להצעיר את הופעתם החזותית ולהגיע לתוצאות יפות במראם, בטכניקה היעילה ביותר שנשמרת לאורך הזמן הארוך ביותר.

ד"ר אריק איימס- רפואה אסתטית ודרמטולוגיה קוסמטית.


נובמבר 2008

לקריאה נוספת אודות עיבוי שפתיים לחצו כאן

Please publish modules in offcanvas position.

צור קשר
לייעוץ חינם ופרטים נוספים מלאו פרטיכם כאן: