כיצד לטשטש סימני מתיחה על גבי העור ?

ההריון השאיר בגופך סימני מתיחה? איבדת משקל רב והחזרת אותו בזמן קצר? או שפשוט הגיל מראה את אותותיו?

סימני מתיחה הינם אחד הפגמים האסתטיים העיקריים המטרידים כל אישה. סימני מתיחה מופיעים בעקבות מתיחה דרמטית של העור וברוב המקרים אינם נעלמים. קיימת נטייה להאמין כי סימני מתיחה הינם סימפטום אופייני לנשים לאחר לידה, אך למען האמת קיימים מקרים נוספים בהם מתקיימת מתיחה של העור ועולה האפשרות להיווצרות סימני מתיחה כמו לדוגמא אנשים שאיבדו משקל וצריכים מתיחת צוואר.

במאמר שלפניכם נסקור את מכלול האפשרויות ונספק לכן תשובות לשאלות הבוערות ביותר.


לפגישת ייעוץ חינם

מהם סימני מתיחה ?

סימני מתיחה הם קרעים פנימיים בשכבת העור התחתונה- שכבת הדרמיס. הקרעים הללו נוצרים כאשר אזור בגוף מתרחב באופן דרסטי יחסית. קיימים שני סוגי סיבים בשם קולגן ואלסטין הנמצאים בעור ואחראים על גמישותו. כאשר יש פגיעה בהם עלולים להיווצר אותם קרעים הקרויים סימני מתיחה. כמו כן, עלולים להופיע סימני מתיחה בעת לקיחת סטרואידים.

מהן האוכלוסיות הנוטות לסבול מסימני מתיחה ?

קיימות 3 קבוצות עיקריות באוכלוסייה הסובלות מסימפטום סימני מתיחה :

• נשים בהיריון או לאחר לידה - בתקופת ההיריון, גדלה הבטן ויוצרת מתיחה של העור. כמו כן, ברוב המקרים גדלים גם אזור אגן הירכיים והישבן. כיוון שמדובר לרוב בהתרחבות דרמטית, תוך כדי ההיריון ניתן יהיה לראות על בטנכן פסים ורדרדים ולאחר הלידה ישתנה צבעם בהדרגתיות- לאדום או לבן. כמו כן, במידה ואגן הירכיים גדל באופן משמעותי יתכן וגם עליו יופיעו אותם סימני מתיחה.

• אוכלוסייה אשר חוותה ירידה דרסטית במשקל גופם ולאחר מכן משמינה בחזרה- לאנשים אשר מבצעים תהליך ירידה דרסטי במשקל נוצר עור עודף. במידה ואותם אנשים משמינים, נמתח העור בשנית וכך סימני מתיחה מופיעים.

• אנשים מבוגרים - אנשים בגיל מבוגר אשר עורם מאבד מגמישותו והופך רופס במיוחד עלולים לסבול מתופעת סימני מתיחה.

האם ניתן לטשטש את סימני המתיחה ?

סימני מתיחה ניתנים לטשטוש באמצעות פרוצדורות חדשניות ומכשור מתקדם. לאחר אבחון מרקם העור, חומרתם של סימני המתיחה וצבעם, נקבעת סדרת הטיפולים המושלמת עבורכם.
בין הטיפולים המובחרים מצויים:

אוזונתרפיה
אוזונותרפיה מהווה פרוצדורה מבורכת בתחום שעד לפני מספר שנים היה נטול מענה אפקטיבי לסימני מתיחה עיקשים. הודות לאוזונתרפיה ניתן להבחין בשיפור ניכר במראה של סימני מתיחה ובטשטושם המהותי. כל זאת באמצאות הזרקת גז אוזון (O3) שעם חדירתו לרקמות העור והשומן העמוקות, מתפרק לחמצן רפואי טהור (O2) ומולקולת חמצן נוספת ( O1) מאוד פעילה המשפרת את צבע העור, מרקמו, חיוניותו ויוצרת אפקט של מתיחה והרמה עדינה.

√ הגברת קצב חילוף החומרים של תאי הרקמות.
√ הגברת קצב העברת החמצן בדם עד כ- פי 10.
√ החדרת לחויות לשכבות העמוקות של העור.
√ עידוד ייצור קולגן ואלסטין המעניקים לעור את מראהו המוצק, המתוח ובעל גוון אחיד.

אם לסימני המתיחה מתווספת גם בטן מעט מדולדלת ניתן ליהנות מפן נוסף של הפרוצדורה המסייעת בהמסת שומנים וחיטוב הגוף. לעתים בשילוב עם הזרקת פוספטידיל כולין, ממיס השומנים המוביל בעולם.

הזרקת האוזון ניתנת בסדרה של 8-12 טיפולים במרווחים של שבוע בין טיפול לטיפול. לשימור התוצאה מומלץ לחזור על הטיפול פעם נוספת או פעמיים במהלך השנה.

• טיפולי לייזר וקרן אור IPL
שיטה טיפולית נוספת לשיפורם של סימני מתיחה, מתבססת על טיפול לייזר נקודתי, יעיל וממוקד בשילוב עם מיטב המכשור הטכנולוגי שיחד מקנים שיפור דרמטי למראה העור וסימני המתיחה. הפרוצדורה מטשטשת הרקמה המצולקת על ידי קרן אור המסירה שכבת עור דקה סביב סימני מתיחה. הלייזרים החדשניים אף חוסכים את מלאכת הסרת העור או צריבתו בשל ניצולן היעיל של קרני ה- UV המשבשות את הקשרים המולקולאריים ברקמת העור וגורמים להתפרקותה בתהליך המכונה "שיוף".
טיפול בלייזר כולל לפחות חמישה טיפולים. ולאחר חצי שנה מומלץ לבצע סדרת טיפולים נוספת.
בתום הפרוצדורה האזור המטופל מחלים במהירות, נוצרת רקמת עור חדשה ובריאה וסימני המתיחה מטשטשים בצורה ניכרת. לרוב, ההחלמה אורכת ימים ספורים בהתאם לגודל האזור המטופל.

• טיפולים משולבים
מיצוק, כיווץ העור, הצערתו וטיפול בסימני המתיחה מתאפשר אצלנו בקליניקה באמצעות מכשור טכנולוגי מגוון וטכנולוגיות עכשוויות - גלי רדיו, אולטרה סאונד, אינפרה אדום, שדה מגנטי ולייזרים עם אורכי גל שונים. אלו מצורפים לעתים לשם מקסום תוצאותיה של הזרקת אוזון ממוקדת.

לסיכום, סימני מתיחה אשר נחשבו בעבר כחשש עיקרי של נשים רבות במהלך הריונן, הינם ברי מניעה ואף ניתן לטפל בהם לאחר היווצרותם.

טשטוש סימני מתיחה לפני ואחרי

Please publish modules in offcanvas position.

צור קשר
לייעוץ חינם ופרטים נוספים מלאו פרטיכם כאן: