צלקות אקנה

במאמר תלמדי על סוגי צלקות אקנה שונות, סוגי הטיפולים וגם מהו הטיפול הרצוי עבורך. כדאי לצפות בסרטון ההסבר למטה ולקרוא את המאמר "כל האמת על צלקות אקנה"

הסיבה העיקרית לאקנה המופיעה מגיל ההתבגרות ואילך, היא פעילות יתר וחסימה של בלוטות החלב של העור. נראה שאצל אנשים בעלי נטייה תורשתית לאקנה קשה, הבלוטות בעור מגיבות חזק יותר לאותה כמות של הורמונים יחסית לאנשים אחרים. למרות הופעתה בגיל ההתבגרות, תופעה זו מלווה אף שכבות אוכלוסייה מבוגרות יותר, המצויות בעשור השלישי ואף הרביעי לחייהן. גורמי החמרת האקנה כוללים תזונה לקויה, לחצים נפשיים, חשיפה לשמש, מוצרי קוסמטיקה והרשימה רחוקה מלעצור כאן. לעתים הטיפול בגורמים השונים אינו מונע לחלוטין את הופעתם המחודשת של פצעי האקנה, מה שמוביל רבים לשימוש בתכשירים מקומיים כמו סבון עם PH 5.5 או משחה אנטיביוטית. החדשות הטובות- ההתמדה במשטר הטיפולים היומיומי שיפרה את פצעי האקנה, אך מה בדבר אותן צלקות אקנה סוררות שנותרו מאחור? תשובה לכך ממתינה לכם בקליניקה של ד"ר איימס.לפגישת ייעוץ חינםמהן צלקות אקנה?

אנשים המביטים בפצע אקנה שצץ בפנים לא יכולים לאמוד את מידת הנזק בשכבת העור שנגרמה עם התהוותו. הזרז להגברת גודלה של הצלקת טמון בהיבט ההורמונלי ובהיבט ההיגייני הכולל חיטוט או ניסיון פיצוץ הפצע. שילובם יחד יכול להגביר את הסיכוי להתפתחות זיהום סביב הפצע כולו, שיותיר צלקת גדולה שמקורה בניסיון הגוף לרפא את הזיהום וההרס שנוצר בעקבותיו. תוך זמן מה, חל כיווץ ברקמת הצלקת, המושכת את האפידרמיס מטה ויוצרת את החטטים העמוקים.


סוגי צלקות:

א. צלקת היפרטרופית - מעין גוש קטן על עור הפנים.
ב. צלקת מסוג- Ice Pick שקע נקודתי.
ג. צלקת מסוג BoxCar - שקע רחב ומרובע.
ד. צלקת מסוג Rolling -שקעים דמויי גלים על פני העור.

טיפולים מומלצים:

בדרך כלל מופיע שילוב של מספר סוגי צלקות אקנה, לכן הטיפול נבחר רק לאחר אבחון מדוקדק של צלקות אלו. בין הטיפולים המובילים המשיבים לעור את חיוניותו ומטשטשים את חטטי האקנה מצויים:

פילינג בעל חדירות עמוקה. בהגדרה זו נכללים הפילינג העמוק בשיטה הקלאסית וכמובן "פילינג עמוק 2 החדש", הגובר על כל המתחרים. פילינג עמוק 2 החדש,בעל החדירות הגבוהה ביותר הקיימת,חודר לשכבה האמצעית של הדרמיס ומיועד למתיחת עור הפנים, השטחה וטיפול בצלקות אקנה וחטטים ויצירת אחידות בגוון ומרקם העור. כליווי לפילינג הכימי מבוצע גם פילינג מכני כפול הממקסם את תוצאות הטיפול וכן הרמה והפרדת צלקות באמצעות מחט מיוחדת (Subsicion).
הזרקת חומרי מילוי. שימוש בחומרי מילוי זמניים, בעיקר חומצה היאלורונית על נגזרותיה, וכן חומרי מילוי קבועים כמו סיליקון רפואי טהור לצרכים קוסמטיים- יעשו פלאים לאזורי ההצטלקות. כך למשל, הסיליקון הרפואי הטהור המוזרק בשיטת מיקרו-טיפה, משמש כחומר גירוי המעודד היווצרות רקמת קולגן חדשה, המחליפה את השכבה הפגומה ומעניקה מיצוק ואלסטיות שיסייעו בהשטחת צלקות אקנה וחטטים
טיפול משולב. על מנת לקבל את התוצאות המרשימות ביותר בטשטוש צלקות אקנה , מומלץ לשלב בין פילינג עמוק להזרקות חומרי מילוי, זאת כמובן בהתאם למצבן של הצלקות.
לייזר וטכנולוגיות אור. באמצעות שימוש במכשור טכנולוגי מתקדם המבוסס על אנרגיית אור ולייזר,ניתן לטשטש קלות את מראם של צלקות אקנה וחטטים.טיפול בהבזקי אור לייזר מתבצע בדרך כלל כמקסום לאחר פילינג כימי או לאחר הזרקת חומר מילוי אל חטטי האקנה וההצטלקויות.


Please publish modules in offcanvas position.

צור קשר
לייעוץ חינם ופרטים נוספים מלאו פרטיכם כאן: